Forum Lublinieckie Fora. Lubliniecki Hyde Park, Lubliniecki Firmowy. Strona Główna Lublinieckie Fora. Lubliniecki Hyde Park, Lubliniecki Firmowy.
Lubliniec. Fora mieszka,ńców powiatu, forum kultywujące wolność słowa, forum o działalności gospodarczej. Ogłoszenia, portal lubliniecki. Lubliniec.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

lancetem po piasku - historia SP ZOZ w pigułce
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lublinieckie Fora. Lubliniecki Hyde Park, Lubliniecki Firmowy. Strona Główna -> Lubliniecki hyde park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArchiwumDołączył: 01 Lis 2007
Posty: 41
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:09, 02 Lis 2007    Temat postu: lancetem po piasku - historia SP ZOZ w pigułce

DZ w Lublińcu Nr 43 22 stycznia 1999 r.

Trzymajmy się zdrowo
Cytat:
1 stycznia obudziliśmy się w nowym województwie i powiecie. Jakby tego było mało ruszyła (ospale) reforma służby zdrowia.
.....- Najważniejszym dla mnie problemem nie są pieniądze - użyjemy wszystkich metod, aby je zdobyć - kończy dr B. - najtrudniejsza będzie ewentualna redukcja załogi. Będę czynił wszelkie starania, aby do tego nie doszło.

Ziemia lubliniecka nr4/2001

Ratunek dla ratunkowego
Cytat:
W tym roku lubliniecką służbę zdrowia czeka wiele zmian. Podjęliśmy trudny, ale potrzebny proces restrukturyzacji struktur SP ZOZ -u. W tym celu dołożyliśmy wszystkich sił, aby pozyskać dodatkowe środki finansowe z Ministerstwa Zdrowia i udało się - mówi starosta powiatu lublinieckiego, Wojciech G........
Planowana jest likwidacja oddziału zakaźnego, gdzie po zmianach ma powstać oddział interny, pulmonologia i pediatria. Prawdopodobnie w połowie przyszłego roku budynek przy ulicy Zwirki i Wigury zmieni swoje dotychczasowe przeznaczenie. Dążymy do tego, aby w siedzibie SP ZOZ-u, znajdującej się przy ulicy Sobieskiego umieścić wszystkie poradnie, a także wynajmować pomieszczenia pod prywatne praktyki lekarskie..... Prywatyzacja i łączenie oddziałów pomogą zmniejszyć ogromne koszty funkcjonowania - powiedział Tomasz F, dyrektor SP ZOZ -u.

Ziemia lubliniecka NR 7/2001 (Cool

W trosce o pacjenta
Cytat:
........Mając świadomość, że ponad 90%pacjentów ma przede wszystkim kontakt z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, podjęliśmy inicjatywę, zmierzającą do do wyłączenia ze struktury SP ZOZ-u wszystkich ośrodków zdrowia i utworzenia na ich bazie niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej.....Starosta Wojciech G.


Ziemia lubliniecka NR 1/2002 (9)
W trosce o pacjenta cz. II
Cytat:
....Niestety wiem, iż sytuacja finansowa SP ZOZ- u jak zresztą większości polskich szpitali jest wyjątkowo trudna. Wymaga na pewno odważnych działań Dyrekcji oraz wypracowania konsensusu wewnątrz zakładu. Ze strony władz powiatu pragnę zapewnić, iż w dalszym ciągu będziemy pomagać SP ZOZ-owi, ponieważ troska o dobro pacjenta jest dla nas szczególnym wezwaniem. Starosta Powiatu lublinieckiego Wojciech G.
cdn.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArchiwumDołączył: 01 Lis 2007
Posty: 41
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:26, 02 Lis 2007    Temat postu:

GONIEC WYBORCZY 2002

Biuletyn Forum Prawicy Ziemi Lublinieckiej

Zdrowie- opcja zerowa

Z programu Forum Prawicy Ziemi Lublinieckiej

Cytat:
Kiedy w 1999 roku startowała reforma polskiej służby zdrowia, lubliniecki ZOZ zatrudniał ponad 800 osób, będąc jednym z największych pracodawców w regionie W jego skład wchodziły oddziały szpitalne, sieć poradni specjalistycznych oraz poradni zlokalizowanych we wszystkich gminach powiatu. Już na starcie jego sytuacja nie była dobra. W nową rzeczywistość ZOZ wkraczał z ponad milionowym zadłużeniem, wyeksploatowaną bazą lokalową, brakami w wyposażeniu oraz z sfrustrowanymi pracownikami zarabiającymi grosze. Potem było już tylko gorzej. Zadłużenie rosło, osiągając w połowie 2002 r 3,6 mln, a zatrudnienie spadało. W lipcu br. w lublinieckim ZOZ pracowało niespełna 400 osób........
........Niemożliwe jest uratowanie ZOZ-u bez udzielenia mu pomocy finansowej. To zadanie, któremu nie jest w stanie podołać najsprawniejszy menadżer. Żadne programy naprawcze, zwalnianie kolejnych pracowników i zamykanie nierentownych oddziałów nie mają sensu, jeżeli z barków służby zdrowia nie zostanie zdjęty ciężar uniemożliwiający jakikolwiek ruch.........Naturalną koleją rzeczy, prędzej, czy później, zmęczeni pracownicy zaczną zwalniać się z pracy, jakość świadczonych usług spadnie, a pacjenci zaczną uciekać do szpitali poza Lublińcem. To scenariusz "aksamitnego" upadku naszego szpitalnictwa......
Nie ma co liczyć, że ktoś inny zrobi to za nas....Niestety liczyć możemy tylko na siebie i żywię nadzieję, że dostrzeże to nowa Rada Powiatu i nowy Zarząd. Komisji Zdrowia Rady Powiatu II kadencji życzyć zaś należy tego aby nie była przez władzę wykonawczą traktowana jako przeciwnik, którego każdy pomysł należy zdyskredytować bez względu na konsekwencje jak to było praktykowane przez ostatnie 4 lata. Sprawa służby zdrowia wymaga zgodnych odważnych i nieszablonowych działań, dlatego pod żadnym pozorem nie może być wykorzystywana do personalnych rozgrywek i ambicjonalnych sporów. Ireneusz K
Autor był przewodniczącym komisji Zdrowia i Pomocy społecznej rady Powiatu I kadencji.


cdn...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArchiwumDołączył: 01 Lis 2007
Posty: 41
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:30, 02 Lis 2007    Temat postu:

DZ w Lublińcu 6 lipca 2001r. Nr 27 (171)

Leczenie ekonomii
Restrukturyzacja lublinieckiego ZOZ-u

.
Cytat:
. ...Swoista rewolucja szykuje się także w lublinieckim szpitalnictwie. Jeszcze w tym roku zostanie zlikwidowany oddział zakaźny. Niektórych radnych zaniepokoił los pacjentów cierpiących na choroby zakaźne, których do tej pory było tam leczonych około 200 rocznie. Jednak na sesji nikt nie udzielił konkretnej odpowiedzi na ten temat....... W ciągu najbliższych dwóch lat nastąpi także seria szpitalnych przeprowadzek. Całkowicie zostanie opuszczony budynek szpitala przy ul. Sobieskiego. Działające tam obecnie oddziały wewnętrzny i dziecięcy trafią do budynku po oddziale zakaźnym. Natomiast w budynku szpitala przy ul. Grunwaldzkiej na parterze działać będą oddziały intensywnej opieki medycznej oraz tworzony właśnie oddział ratownictwa medycznego...
Wszystkie te zmiany, są spowodowane względami ekonomicznymi oraz mają na celu usprawnianie korzystania z dostępnych na naszym terenie usług medycznych. Czy te założenia zostaną spełnione? Zobaczymy już niebawem.
cdn.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArchiwumDołączył: 01 Lis 2007
Posty: 41
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:19, 02 Lis 2007    Temat postu:

Ziemia lubliniecka NR 4/2003 (20)

Problemy służby zdrowia

Cytat:
....sytuacja SP ZOZ w Lublińcu, podobnie jak większości tego typu placówek w kraju, nie napawa optymizmem. Zadłużenie na koniec 2002 r wynosiło ponad 8 mln. złotych........
....Dotychczas w Starostwie Powiatowym nie funkcjonował Wydział Zdrowia. Stąd informacje płynące na Zarząd i Radę były skąpe. Rada Społeczna działająca przy SP ZOZ nie realizowała swoich ustawowych zapisów. Widoczny był również brak współpracy kierownictwa SP ZOZ z Radą Społeczną, sześcioma Związkami Zawodowymi i Starostwem. W celu lepszego zrozumienia problemów dotyczących służby zdrowia, możliwości analizowania informacji, które napływają do Starostwa oraz realizacji funkcji nadzorczych, powołany został Wydział Oświaty, Zdrowia i Polityki Społecznej. Kierownictwo SP ZOZ w ciągu kwartału miało wykazać się działaniami zmierzającymi do poprawy sytuacji. Niestety przy braku efektów i niewłaściwym gospodarowaniem majątkiem oraz narastającym konflikcie między dyrekcją a personelem, dyrektor SP ZOZ w Lublińcu został odwołany. W chwili obecnej zamierza się powołać nowego dyrektora, którego głównym zadaniem będzie opracowanie programu naprawczego dla SP ZOZ. Dopiero wówczas można będzie mówić o łagodzeniu skutków powstałej sytuacji i zmniejszaniu zadłużenia..........Starosta Powiatu Lublinieckiego Jan D.
cdn.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wtajemniczony
Gość

PostWysłany: Sob 1:14, 03 Lis 2007    Temat postu:

Najlepiej by było zapytać ludzi Solidarności , którzy wymyslili ustawę zdrowotną w 1991r dalej realizowali to za rzadów AWS - kasy chorych i 7,5% udziału w podatku gdzie wszyscy trzeżwo myślący na wejściu przewidywali od 10-12% No i sprawa sie rypła , lekarze pielegniarki strajkują bo zarabiaja za mało , nie ma za co leczyć chorych no i nowoczesny sprzęt też odpowiednio kosztuje. Jakby tego było mało , ustawa przekazuje szpitale Staroście zabraniając mu zmniejszyć zadłużenie poprzez przekazanie środków na place i leki - bo tym zajmuje sie NFZ , a ten kontraktuje usługi poprzez negocjacje . Co tu negocjować jak jest jeden fundusz i tak dyrektor musi przyjąć co mu w NFZ dają . Po co komu te cyrki niech sie w końcu odważą i zprywatyzują to ustrojstwo tak jak to zapowiadali ludzie Solidarności , kiedy przejęli władzę .
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pamiętliwy
Gość

PostWysłany: Sob 1:49, 03 Lis 2007    Temat postu:

Co to dziś znaczy LUDZIE SOLIDARNOŚCI????

Jeśli dobrze pamiętam, to w 1980 r. ludzie SOLIDARNOŚCI chcieli likwidacji tzw. kliniki rządowej, a nie prywatyzacji służby zdrowia!!! No i dziś nie ma takiej kliniki!!! Rząd nie może powiedzieć, że się sam wyleczy!!!!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArchiwumDołączył: 01 Lis 2007
Posty: 41
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 10:12, 03 Lis 2007    Temat postu:

DZ w Lublińcu 5 marca 2004nr 10
Trzy koncepcje rozwiązania.
Cytat:
Na zaproszenie posła Edwarda M. jego klubowa koleżanka Elżbieta Radziszewska z sejmowej komisji zdrowia spotkała się z lekarzami z naszego powiatu....Macie tylko 14 mln długu? To jesteście w luksusowej sytuacji....Może z warszawskiej perspektywy ten dług jest niewielki, jednak to nasz samorząd musi się z nim uporać. Wydałem polecenie pani dyrektor, aby do 12 marca przygotowała koncepcję rozwiązania tej sytuacji. Nie jest bowiem żadnym wytłumaczeniem, że w całej Polsce jest tak samo jak u nas-mówi starosta Joachim S.

Ziemia lubliniecka Nr4/2004 (26)
Restrukturyzacja szansą lublinieckiego szpitala - rozmowa z Joachimem S. Starostą Lublinieckim
Cytat:
...A.K. Rada Powiatu na ostatniej sesji podjęła uchwałę w sprawie restrukturyzacji SP ZOZ-u. Czy nie można było odłożyć tej decyzji, poczekać na zmiany systemowe, które może rozwiązałyby cały ten problem?
J.S. Oczywiście, że można było nie podejmować tej decyzji, można było powiedzieć "jakoś to będzie". Tylko, że "jakoś" oznacza bylejakość, a w konsekwencji prowadzi do samounicestwienia się SP ZOZ-u. Zawsze łatwiej jest nie podejmować takich decyzji, tylko że wówczas tragiczny staje się wymiar społeczny.
Mieszkańcy powiatu zostaliby pozbawieni szpitala, a pracujące tam osoby utraciłyby swoje miejsca pracy..........
A.K. Czy program restrukturyzacji ma silne poparcie w Radzie Powiatu?
J.S. Bardzo silne. Za przyjęciem programu głosowało 16 radnych na 17 obecnych.

.....Jest więc dobry klimat na wdrażanie tego programu. W skali kraju takie przekształcenia są dzisiaj rzadkością. Nie mamy więc gotowych wzorców, ale również nie mamy czasu.

cdn...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wtajemniczony
Gość

PostWysłany: Sob 17:56, 03 Lis 2007    Temat postu:

Dzisiejsza reforma slużby zdrowia przypomina mi mieszanie herbaty łyżeczką bez dodania cukru aby była słodsza , a efekt jest taki , że się tylko narozlewało i za chwilę nawet herbaty nie będzie . Pan Prof. Religa stary liberał w socjalistycznym rządzie PiS-u nic nie zrobił bo nic sie nie urodzi bez kopulacji -nawet w rękach doktora .
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oczytana
Gość

PostWysłany: Sob 18:07, 03 Lis 2007    Temat postu:

kopulacja + ręce = masturbacja
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArchiwumDołączył: 01 Lis 2007
Posty: 41
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:39, 03 Lis 2007    Temat postu:

Dziennik Lubliniec 1 października 2004 nr 40 (340)

Będą uzdrawiać

Rada Powiatu zadecydowała o rozpoczęciu programu naprawczego lublinieckiego ZOZ

Cytat:
Upoważnione przez Radę Powiatu starostwo zatrudniło firmę doradczą. Po wielomiesięcznej analizie dokumentacji i metod pracy stosowanych w SP ZOZ przygotowany został liczący ponad 150 stron raport. W ubiegły czwartek przedstawiono go pracującym w naszych szpitalach lekarzom. W poniedziałek zaprezentowano radnym.... Skrytykowana została również księgowość SP ZOZ prowadzona niezgodnie z obowiązującymi zasadami oraz brak odpowiedniego obiegu dokumentów, który pozwoliłby na lepszy nadzór nad stałymi i zmiennymi kosztami utrzymania zespołu. Proponowany przez nas plan restrukturyzacji obejmuje cztery lata ciężkiej pracy, dzięki której bilans przychodów i wydatków będzie bliski zeru-stwierdzili autorzy projektu. Proponują oni sprzedanie lub wynajęcie dwóch spośród czterech należących obecnie do SP ZOZ budynków. Sprzedane zostałyby budynki oddziału gruźlicy i chorób płuc (dawnego szpitala zakaźnego) oraz chorób wewnętrznych (przy skrzyżowaniu ulic Sobieskiego oraz Żwirki i Wigury). ..... Interna i pediatria znalazłyby się przy ul. Sobieskiego......W odpowiedzi na pytania radnych specjaliści z firmy doradczej orzekli, że pierwsze efekty finansowe pojawiłyby się już po roku...... Radni ostatecznie przy jednym głosie sprzeciwu podjęli decyzję o przyjęciu raportu, decydując się tym samym na kontynuowanie współpracy z wrocławską firmą, która teraz będzie doradzać przy dalszej części restrukturyzacji.

W ubiegłym roku dług SP ZOZ wynosił 10,6 mln zł teraz sięga już 16,5 mln zł.
cdn....

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ciekawy
Gość

PostWysłany: Sob 22:21, 03 Lis 2007    Temat postu:

wtajemniczony napisał:
Co tu negocjować jak jest jeden fundusz i tak dyrektor musi przyjąć co mu w NFZ dają .
Wtajemniczony nie uogólniaj i nie filozofuj, bo prawda jest taka, że 51% szpitali w kraju nie ma długów, a w 95% personel medyczny zarabia więcej niż u nas. Mnie zastanawia dlaczego radni wyrazili zgodę na zatrudnienie firmy doradczej. Nie rozumiem tego? Gdzie są te efekty jakie zapowiadała ta firma? Może ktoś wyjaśniłby ile kosztowało nas to wielomiesięczne doradzanie?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Nie 1:07, 04 Lis 2007    Temat postu:

ciekawy napisał:
prawda jest taka, że 51% szpitali w kraju nie ma długów, a w 95% personel medyczny zarabia więcej niż u nas.

No! W końcu ktoś wie, ile u nas zarabia personel medyczny!
Jesteś w stanie poprzeć to jakimś dowodem?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArchiwumDołączył: 01 Lis 2007
Posty: 41
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 9:56, 04 Lis 2007    Temat postu:

DZ LUBLINIEC 25 lutego 2005 NR 8(361)
ZOZ zmieni swoje oblicze
Cytat:
Nowemu dyrektorowi dostała się instytucja o ogromnym zadłużeniu. Sytuacja jest ciężka, ale nie beznadziejna, bo jak sam mówi-będzie konsekwentnie dążył do zrealizowania planu reorganizacyjnego. Pacjenci na razie zmiany nie odczują....
.......Nowym dyrektorem został lekarz Marcin P, to jego projekt zmian najbardziej przemawiał do zainteresowanych.
Realizuję konsekwentnie plan, który opracowała firma z Wrocławia.....Najbliższe dwa lata będą najtrudniejsze, ale pacjenci nie powinni czuć zmian w funkcjonowaniu ZOZ. Do budynku chirurgii nadbudowane zostanie kolejne piętro
(mieścić się będą w nim m.in. laboratoria oraz pawilon łóżkowy, do którego przeniesiony będzie oddział wewnętrzny i dziecięcy.........

.....ZOZ dysponuje 300 około etatami. Dyrektor nie przewiduje fali zwolnień.

cdn...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Nie 10:02, 04 Lis 2007    Temat postu:

DZ LUBLINIEC 18 marca 2005 NR 11(364)
By ratować potrzeba kompromisu
Cytat:
Bez ograniczenia wydatków nie uda się ani zniwelować długów, ani podnieść jakości usług. Jednym z pomysłów jest zmniejszenie liczby łóżek w szpitalu. Kilka dni temu Rada Powiatu przyjęła uchwałę, która zezwalałaby na ograniczenie liczby łóżek w szpitalu. Okazuje się jednak że ekonomia i dane statystyczne nie do wszystkich przemawiają. Sięgające blisko 20 min zł (i ciągle pogłębiające się) zadłużenie szpitala nie zniknie samo, z tym zgadzają się wszyscy. Opracowany plan restrukturyzacji ZOZ, energicznie realizowany przez nowego dyrektora Marcina P ma pomóc w utrzymaniu ośrodka. W założeniach planu znajduje się m. in. Skumulowanie szpitala w jednym budynku, podniesienie poziomu usług medycznych oraz dostosowanie ich do potrzeb pacjentów.....Dla większości zainteresowanych stron staje się coraz bardziej oczywiste, że aby w ogóle myśleć o dalszym istnieniu lublinieckiego szpitala, potrzeba dialogu i kompromisu.

List wójtów i burmistrzów powiatu lublinieckiego do Rady Społecznej ZOZ

Szanowni Państwo,
Pragniemy wyrazić zaniepokojenie planami restrukturyzacji SP ZOZ w Lublińcu, która ma polegać na ograniczeniu liczby łóżek szpitalnych na wszystkich oddziałach. Taka decyzja może zagrozić nie udzieleniem szybkiej pomocy medycznej, a tym samym spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców naszych gmin. Rodzi również obawę, iż mieszkańcy będą zmuszeni z korzystania z innych szpitali poza powiatem lublinieckim. Mamy nadzieję, iż dobro lokalnej społeczności będzie dla Państwa ważnym argumentem przy podejmowaniu decyzji dla ratowania SO ZOZ w Lublińcu.

cdn...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wtajemniczony
Gość

PostWysłany: Nie 18:21, 04 Lis 2007    Temat postu:

Ciekawy , ty masz chyba informację z połowy lat dziewiędziesiątych kiedy nawiedzeni jeszcze tak bardzo nie mieli możliwości popsuć tego co było i choć odłużono ZOZ-y to i tak zadłużenie wróciło bo jest zły mechanizm przydzielania środków i jest bez znaczenia kto je dzieli . A firma doradcza to taki d.....chron dla lokalnej władzy i jej zalecenia można realizować na dwa sposoby albo ZOZ zlikwidować i przekształcić w Spółkę handlową z OO , albo ziększyć kasę , a to wymaga zmiany mechanizmu finansowania .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lublinieckie Fora. Lubliniecki Hyde Park, Lubliniecki Firmowy. Strona Główna -> Lubliniecki hyde park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin